bipolar bozukuluk - Selçuk Sözlük
yakın bir arkadaşım bu hastalığa sahipti. ne kadar çok onu tolere etmeye çalışsak da bir zaman sonra bize aşırı zarar vermeye başladı. zor bir durum.
aynı zamanda manik-depresif hastalık olarak da bilinen, aşırı duygusal dalgalanmaları olan bir ruh sağlığı bozukluğudur. Bu duygusal dalgalanmalar ciddi olabilir ve kişinin günlük yaşamında çalışmasını ciddi şekilde etkileyebilir.

Manik belirtiler şunlar olabilir: yükselmiş veya huzursuz bir ruh hali, artan enerji ve aktivite seviyesi, hızlı düşünme, uyku sorunları, düşüncesiz davranış ve abartılı özgüven. Depresyon belirtileri ise şunlar olabilir: sürekli üzgün veya boş bir ruh hali, bir zamanlar zevk aldığınız etkinliklerden ilgi kaybı, uyku sorunları veya aşırı uyku, yorgunluk, dikkat dağınıklığı ve değersizlik veya suçluluk duyguları.

Bipolar bozukluk ciddi bir durumdur ve tedavi gerektirir. Genelde ilaçlar ve terapi kombinasyonu ile tedavi edilir. Eğer kendinizde veya tanıdığınız birinde bipolar bozukluk olma ihtimalini düşünüyorsanız, bir sağlık profesyonelliği ile mümkün olan en kısa sürede görüşmeniz önemlidir.